Dobrý den,

dovolte mi, abych vás informoval o nové situaci v provozu a využívání autobusových spojů Jihlavy a Žďáru nad Sázavou, tedy kraje Vysočina.

Od řidičů jsme se dozvěděli, že bude končit možnost využívání spojů kraje Vysočina na naší zastávce u Motelu 9 křížů, které někteří z vás využívali z důvodu zrychlené přepravy do/z  Brna, autobusové nádraží Zvonařka.

Po této informaci jsme kontaktovali odpovědného zástupce v této věci na KÚ Jihlava, který nám sdělil, že se tato informace je pravdivá a důvodem je jednak snaha o zrychlení dopravy, preferování zájmů kraje Vysočina, pak asi i nevůle k dohodě s KÚ Jihomoravského kraje, který je dle jejich sdělení jediným partnerem pro jednání v těchto záležitostech, proto s obcemi nechce kraj Vysočina jednat, a to i přesto, že jsme jim nabídli úhradu za zastavvování na našich zastávkách.

KÚ JmK logicky podporuje především IDS spoje, které budou i nadále preferovat. Na naši žádost o jednání v dané věci se vyjádří, pak se uvidí, zda lze najít společné stanovisko mezi oběma kraji, zda půjde tedy obnovit dřívější stav, možná ne u všech spojů, ale u těch využívanějších.

Pokud někdo z vás pravidelně využívá některý ze spopjů kraje Vysočina, sdělte nám prosím číslo a čas spoje, abychom jej případně zařadili do požadvků k jednání - kontaktujte starosty nebo podejte informaci na našem úřadě.

Dojde-li k jednání na KÚ JmK, budeme vás o výsledku informovat.

Ing. Vladimír RYšánek, 16.1.2019

 

TOPlist